زمستون خدا سرده ، دمش گرم

سلام دوستان عزیز و گرامی .با آروزی قبوی طاعات و عبادات و زیارت های انجام شده درماههای محرم و صفر..

هرگاه که دست به قلم (کیبورد)میشویم انگار دلمان می خواه هرچه حرف ناگفته هست را اینجا جا بگذاریم  ! پاییز با همه خوشرنگیهایش جایش را به زمستانی میدهد که بی شک همه در انتظار بارش رحمت و عطوفت خداوندی می باشیم (انشاله)..خدایا این دل کویری مان نیازمند بارش مهربانی توست ..دلمان را دریاب ..

همه درانتظار شب یلدا و یک همنشینی گرم در اولین شب از شبهای سرد سال ...

خاطرات زرد رنگمان را همه روی صندولی چوبی پاییز جا گذاشتیم و به امید رویش خاطرات سبز، یلدا را  جشن گرفتیم .

غروب آخرین روز پاییز بود که با فامیل مادری در یک محفل گرم (منزل مامان بزرگ) دور هم جمع بودیم و زمان خداحافظی رسید !تازه یادمان افتاد که امشب شب یلدا هم هست !شوخی و مزاح در مورد اینکه فلانی یا فلانی میخواهند شام بدن شروع شدهمین که اسم هرکی رو میبردن که قرعه بنام شما افتاد اونم فوری بغل دستیش رو معرفی میکرد خلاصه قرار بود هر کس به طریقی دل ما آب بندازهخلاصه از دایی شروع کردن مزه و تیکه انداختن تا آخریش که من بودم و هیشکی هم ازم توقع نداشتداداش بزرگتر من (حامد)خلاصه چون شریکش نبود نتونست مستقیم وارد بشه و نظر بده!داداش کوچیکتر (خیراله )هم که هم خودش بود و هم شریکش دلشون میخاست بانی بشن اما ...خلاصه به ضرر دیگرون کنار رفتن (خنده) داداش کوچیکتر بعدی هم (ابراهیم)که باهم یه جا زندگی میکنیم و خرج زندگیشون کلا  با منه  گذاشته بودن بعهده من !!(دایی کوچیکتر هم (دایی نظام) که خلاصه از جم تشریف آورده بودن خیلی حواسشون به مانبود (مشترک مورد نظر در دسترس نیست) البته خانوادش زن دایی و دختر دایی (زهرا)جبران کردن و حسابی تو این مباحثه و مناقصه شام یلدا حضور داشتن ..دو تا خاله بودن که یکیشون تا دید اوضاع خرابه رفتن که به مهمونی خانوادگی خودشون برسن ..(البته خاله ماشاله زنده باشن خودشون یه تیمی هستن ) خاله دومی هم که دید اگه قراره شام  به این مهمونا املت هم بدن  با توجه به گرونی قیمت گوجه و تخم مرغ  میشه خداتومن خلاصه با حاجی (حاج هوشنگ )فرار و برقرار ترجیح دادن و تا برازجون رفتن !!(مامان خودم همون موقع رفته بودا)!!1جانشین خاله دختر خاله (طاهره)حضور داشت که اونم ماشاله مث مامان زرنگه!خلاصه که من بچه کوچیک دارم و من مهمون شما هستم و شوهر من (صیاد)یارانه نگرفته و خلاصه دل که دل نیست ....سوخت یه دفعه !گفتیم هرجوری هست برا شام نزاریم برن! پسر خاله  هم(هادی) که دیگه نگو .بنده خدا مسئول مالی خونشون (سمیه)روبروش نشسته بود با هزار تا حساب کتاب و برسی دخل و خرج خونه معلوم شد که باید به دولت بگیم یارانشون رو دوبرابر کنه (خنده) خلاصه دایی بزرگه هم(دایی مسیح) که بیشتر مث رییس مجلس بیانیه میداد و دخترش هم (خدیجه )تایید میکرد،و مامان بزرگ هم که قربون دل باصفاش برم مدام با خنده از پیشنهاد های جمع تعجب می کردن !اما خداییش معلوم بود ته نگاهش هنوز یاد پدر بزرگ مهربونمون بود که سال گذشته و درست در شب یلدا خدا ازشون راضی شد تا دیگه این سردی های زمستون رو نبینن(یادش بخیر و خدا بیامرزتش)البته سالگرد اون بزرگوار هم روز پیشش برگزار شده بود و قسمت ما نبود که حضور داشته باشیم و از راه دور فاتحه ای فرستادیم..

 چشماتون شب به این سردی نبینه همین که به هرکی میگفتن شام هرکی انگشتش رو سمت ما دراز می کرد که فلانی وضعش خوبه .فلانی مجرده ، فلانی خرج مرج نداره ، پول تو عابر بانکش ارور میده (چشمک) ...حالا درسته زن نداریم که همه رو یه جا قورت بده اما زندگی که داریم (خنده)با کلی کشمکش بحث کشک باددنجان بالا رفت ..و منم که دلم میخاست این شوخی و مزاحها به سرانجامی خوب تبدیل  بشه قبول کردیم که شام رو بدیم !اصن یه وضعی بودا همه خوشحال که دیگه شام دادن از سرشون گذشت!!رفتیم واسه آماده کردن شام...از ما که حالا همه مغازه ها تعطیلن ، از اونا که حالا شما برو به امتحانش می ارزه..خلاصه رفتیم چند کیلومتر اونورتر دیدم نه بابا مغاره ها همه منتطر من موندن !!وسایل رو گرفتیم و برگشتیم هرکس هر هنری تو غذا پختن داشت رو کرد ...منم که شدم مسئول کوبیدن بادنجان!!و چند نفر هم مسئول صرف غذا....

دست همشون درد نکنه شب خوبی شد و کشک و بادنجان خوشمزه ای راه انداختن و جای همه دوستان سبز شام رو باضافه هندونه شب یلدا و تخمه  و کلی خوراکی به حساب ما !!و میزبانی بابا  نوش جان کردن   ! مهمونا مونده بودن از کدوم خوراکی ها  بخورن(چشمک)..

محفل خوبی بود ..جای بقیه سبز.....و به لطف همه خوبیها از خداون بزرگ سپاسگزارم و از خدا  میخوام که این شادی و نشاط رو از همه دوستان نگیره و در نهایت همه مسلمونها سالم و  عاقبت بخیر بشن (ان شا اله)

زمستون خدا سرده ، دمش گرم

/ 4 نظر / 26 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]

رفتار با همسر

با سلام و احترام همانطور که مستحضر هستيد در جامعه کنوني به دليل عدم آشنايي کامل خانواده ها، نسبت به امر مهم ازدواج، متاسفانه آمار اختلاف خانوادگي و طلاق بطور چشمگيري افزايش يافته. دکتر کيهان نيا با سابقه بيشتر از 30 سال در زمينه مشاوره خانواده و ازدواج ، نويسنده 17 عنوان کتاب و همچنين کارشناس رسمي صدا و سيما با توجه به نياز جامعه برآن شده است تا کليه تحارب خود را از طريق دنياي آنلاين در اختيار خانواده ها قرار دهد تا در حد وظيفه اجتماعي و توانايي خود قدمي در جهت تعديل مشکلات خانوادگي بردارد. آدرس سايت رفتار با همسر www.besooiekamal.com لطفا سايت ما را به لينک دوستان خود اضافه کنيد دستتان را به گرمي ميفشاريم. در صورتي که ما را لينک کرديد لطفا به ما اطلاع دهيد تا هديه ويژه اي که براي شما در نظر گرفته ايم را تقديم کنيم. سپاس

شادي

سلام خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستام سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو تو اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي توي آمار بالاست.

سلام خاطره خوبی بودولی گفتی اسم نمیزاری که!باحال بوددمت گرم